September 27, 2020
Portali Shprehja

Debuton Florenzi, kthehehet Neymar! Por, PSG shtanget nga Marseille (VIDEO)

Olimpique Marseillë e mbyll pjesën e parë ndaj PSG në avantazh 1-0 me golin e Thauvin, që ishte në merkato dhe thuajse i larguar, por u konfirmuar. Kampionët e Francës janë goditur në një top inaktiv, teksa krosimi në goditje dënimi ka sjellë lojtarin mik të vetëm në zonë, që nuk e ka pasur të lehtë të shënojë.

Marseille ka realizuar në minutën e 31-të të ndeshjes.

PARIS SAINT-GERMAIN (4-3-3): Sergio Rico; Florenzi, Kehrer, Kimpembe, Bernat; Verratti, Gueye, Herrera; Sarabia, Neymar, Di Maria.

MARSIGLIA (4-3-3): Mandanda; Sakai, Alvaro, Caleta-Car, Amavi; Gueye, Kamara, Rongier; Thauvin, Lopez, Payet.

 

.

Të Ngjajshme

Video: Kane me asist fantastik, Lucas kalon Tottenhamin në avantazh

admin

E BUJSHME: Klubi rus i ofron rrogë të frikshme Hysajt, tundohet shkodrani

admin

Dorëzohet rivali i Messit: Le ta shijojmë, me fat që e kemi dhe këtë sezon!

admin

Leave a Comment