February 1, 2023
Portali Shprehja

Del video e momentit në të cilin Mbappé humbet Botërorin dhe kthen sytë nga Messi: “Eshtë shumë ziliqar” (PAMJET)

Pothuajse një muaj ka kaluar që nga finalja e Kupës së Botës të fituar nga Argjentina ndaj Francës dhe ka ende diçka që del për t’i dhënë pak shije një ngjarjeje që tashmë ka pasur aq shumë thumba, nga festimet tepër ekstreme të amerikano-jugorëve deri te polemika e brendshme në dhomën e zhveshjes franceze për gjoja ostracizmin kundër Benzemas.

Kapitulli i fundit ka të bëjë me marrëdhënien e shumëpërfolur mes Leo Messit dhe Kylian Mbappe, protagonistë absolut të aktit të fundit të turneut të Katarit me dy paraqitje yjore.

Është thënë shumë për një marrëdhënie mes të dyve që në PSG nuk u ngrit kurrë në nivel personal, me intolerancën e Mbappe-së për t’u ‘shpërthyer’ nga boshti shumë i fortë njerëzor që ekziston midis Messit dhe mikut të tij vëlla, Neymar.

Gjelat e shumtë në kafazin e pulave në Paris, që kushtuan dështimin e projektit të Pochettino-s, tani po rëndojnë edhe Galtier-in, i cili e di se nuk mund të dështojë në misionin e Champions League.

Jehona e marrëdhënies jo tamam të ngrohtë mes Messit dhe Mbappe-s ishte kapur tashmë në një video që i portretizonte ata duke brohoritur në fytyrat e njëri-tjetrit gjatë finales së Kupës së Botës, tani shfaqet një tjetër që tregon se çfarë ndodhi pikërisht në momentin kur Montiel shenoi golin e triumfit.

Topi pas kraheve te Lloris duke kthyer penalltinë vendimtare për triumfin e Albiceleste. Në këtë pamje, kamera është drejtuar nga lojtarët francezë dhe argjentinas në mesfushë nga një kënd i paparë më parë, ndryshe nga ai i publikuar deri më tani dhe regjistron reagimet e tyre në ato momente rrahëse në zemër.

Mbappé është strukur duke shpresuar për gabimin e Montiel-it, pastaj – kur e kupton se tani e ka humbur Kupën e Botës dhe nuk do të jetë në gjendje të përsërisë triumfin në Rusi 2018 me Francën – ai ka një reagim të veçantë, ndryshe nga ai i shokëve të tij të skuadrës qe largohen nga ana tjetër te dekurajuar ose te rrëzuar në fushën e lojës.

Jo ai. Kampioni francez kthehet menjëherë djathtas, duke kërkuar Messin: dëshiron të shohë se çfarë bën shtatë herë fituesi i Topit të Artë. Është mendimi i tij i vetëm në atë moment, thuajse një gozhdë e fiksuar. Leo gjunjëzohet në tokë, ai është i emocionuar dhe i prekur që ka realizuar ëndrrën e jetës së tij, Mbappé vazhdon ta shikojë atë instinktivisht.

Imazhi zgjat disa sekonda, por tregon dy anët e sportit, fitoren dhe humbjen, të përkthyer në reagimet e këtyre dy kampionëve të futbollit: zhgënjimin e Mbappe dhe gëzimin e Messit. Ky vështrim i drejtuar nga argjentinasi tërhoqi disa komente jo tamam dashamirës ndaj francezit, me akuzën se ishte mjaft ziliqar ndaj kampionit të Rosarios, deri në fiksim pas tij. Nga ana tjetër, ka nga ata që komentojnë me sarkazëm të ashpër: “Mbappé është i privilegjuar, e ka parë Messin kampion bote nga më pak se 10 metra…”.

 

.

Të Ngjajshme

ABSURDE DHE PATETIKE | Ziyech ka ngecur te zyrat e PSG pa firmosur dot! Chelsea nis 3 herë dokumentet gabim…

admin

12 ORË PA PUSHIM NEGOCIATA! Fernandez-Chelsea, të gjitha detajet e transferimit rekord në Premier. River Plate shkruan historinë gjithashtu…

admin

DETAJET: Refuzohet oferta e fundit nga Barcelona, Amrabat iu lut Fiorentina-s! Katalanasit arrijnë akordin me talentin meksikan

admin

Leave a Comment