September 26, 2020
Portali Shprehja

Delegacioni i Kosovës niset për në Shtëpinë e Bardhë, Hoti tregon temën e diskutimit të sotëm

Delegacioni i Kosovës është nisur për në Shtëpinë e Bardhë, ku edhe do të zhvillohet takimi i parë me delegacionin serbe, me ndërmjetësim të zyrtarëve amerikanë.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti para mediave ka deklaruar se sot pritet të diskutohet për çështje ekonomike.

Do të keni informacione sapo të përfundojmë raundin e parë të takimit. Asnjë diskutim tjetër nuk do të bëhet me Serbinë përveç njohjes, marrëveshja e sotme për bashkëpunim ekonomik është një hap më afër”, tha Hoti, transmeton Indeksonline.

Në takim përveç Hotit, do të marrë pjesë edhe koordinatorin për dialogun, Skender Hyseni, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe zv/kryeministrja Albulena Balaj-Halimaj.

Të Ngjajshme

“Mos më prek, nuk të njoh”, momenti kur Nasim Haradinaj nuk i nënshtrohet policëve të EULEX-it (VIDEO)

admin

Maqedonia dhe Kosova do të hapin kufijtë pa teste, mësohet se kur?!

admin

Haradinaj: Nuk i përgjigjem EULEX

admin

Leave a Comment