December 3, 2022
Portali Shprehja

Dëmtim rekord në Serie A, 3 sekonda sa nis ndeshja (VIDEO)

Lëndim i ri për Pietro Pellegrin, një sulmues vërtet fatkeq i Torinos: 21-vjeçari vetëm tre sekonda pas fillimit të ndeshjes kundër Bolonjës rrëshqiti duke lënduar kyçin e këmbës. Ai u përpoq të shtrëngonte dhëmbët për të qëndruar në fushë por Paro (zëvendësuesi i Juric, i pezulluar) u detyrua ta zëvendësonte, Karamoh e zuri vendin e tij në minutën e tretë.

Një episod negativ në një sezon pozitiv deri më tani, duke pasur parasysh 12 paraqitjet me 3 gola dhe vetëm një dëmtim ngjitës muajin e kaluar. Gjatë karrierës së tij, sulmuesi ishte shpesh viktima e stop and go, më e gjata në ditët e Monakos: në shtator 2018 një dëmtim në ijë që e kishte mbajtur jashtë fushës 246 ditë, një vit pas një problemi në kofshë që i kishte kushtuar 103 ditë mungesa.

Gjithashtu te Milani në pjesën e parë të sezonit të kaluar disa pengesa mes inflamacionit dhe problemeve të kyçit të këmbës. NDaj kuqezinjve ai beri super ndeshje para disa ditesh por duket se fantazmat i jane kthyer dhe ka mbyllur vitin 2023 me shume mundesi…

 

.

Të Ngjajshme

U tha se iu rebelua trajnerit Santos, Cristiano Ronaldo reagon publikisht! “Gënjeshtër, ja me cilin e kisha…”

admin

Shaqiri plas shishen në tokë, donte të luante 90 minuta ndaj Serbisë – FOTOT

admin

Granit Xhaka shmang provokimet pas ndeshjes. Deklaratat e tij: “Fokusohuni te futbolli sepse sonte…”

admin

Leave a Comment