November 29, 2021
Portali Shprehja

Dëmtoi kolektorin duke kryer punime ilegale, i ndërpritet puna të dyshuarit në Prizren

Një rast i dëmtimit të instalimeve publike ka ndodhur në fshatin Vlashnje të Prizrenit, ku është dëmtuar kolektori kryesor që shkon në drejtim të impiantit të fshatit.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, i dyshuari nuk kishte leje për të kryer punime, dhe i është ndërprerë puna.

Tact Watches

Rasti është duke u hetuar.

“Fsh. Vlashnje, Prizren 19.11.2021 – 11:00. Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar është duke kryer disa punime ilegale dhe gjatë punimeve ka dëmtuar kolektorin kryesor i cili shkon në drejtim të impiantit në fshatin Vlashnje. Nga inspektorët komunal i është ndërprerë puna pasi nuk kishe leje për punë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Shpërthim në një lokal në Fushë Kosovë, dyshohet për eksploziv

admin

Një muaj paraburgim për serbin të cilit iu gjetën 11 kilogramë marihuanë në veri të Mitrovicës

admin

Arrestohet një person për vjedhje në Vushtrri

admin

Leave a Comment