May 12, 2021
Portali Shprehja

Deputetët me skafandër, Mizrahi: Fiasko politike në luftën e egove

Deputetja nga opozita VMRO DPMNE, Rashella Mizrahi, në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat vlerësoi se prania e deputetëve që vuajnë nga Covid në Parlament devalvon besimin e qytetarëve në institucione. Sipas Mizrahit, prania e atyre njerëzve nuk ishte aspak e nevojshme sepse kuorumi për seancën në të cilin u miratua pakoja e pestë e masave ekonomike, ishte paralajmëruar tashmë nga koalicioni Aleancë- Alternativë.

Përkundër fiaskos dhe sjelljes së njerëzve që janë të sëmurë me Covid në Parlament, me skafandër fundja kishim 70 vota “Për”, për seancën e 32-të dhe 111 deputetë votuan në seancën e 36-të. Fiasko politike absolutisht e panevojshme që çoi në mosbesim të qytetarëve ndaj institucioneve. Në gjendje krize, në pandemi,” tha Mizrahi.

.

Të Ngjajshme

Strugë-Qafëthanë, Nikollovski pa përgjigje për rindërtimin e rrugës

admin

Komitet për bashkëpunim ekonomik mes RMV-së dhe Greqisë

admin

Qytetarët: Veprimi i Artan Grubit, për pikë politike!

admin

Leave a Comment