September 26, 2022
Portali Shprehja

Deputetja Kica-Xhelili me prejardhje nga Struga zyrtarizohet në LDK javën e ardhshme

Deputetja e Listës Guxo në grupin parlamentar të Vetëvendosjes, Doarsa Kica-Xhelili, është pranë kalimit në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Klan Kosova mëson se zyrtarizimi i Kica-Xhelilit në partinë që drejtohet nga Lumir Abdixhiku do të ndodhë javën e ardhshme.

Në vazhdimësi është raportuar se Doarsa Kica-Xhelili është larguar nga Lista Guxo, ndonëse ajo vetë nuk e ka konfirmuar një gjë të tillë.

Megjithatë ajo mungoi në formimin e degës së kësaj partie në Prishtinë.

Të Ngjajshme

Presidenti kroat Milanoviç: Sa të jem gjallë unë, serbët e tillë nuk do të hyjnë kurrë në BE

admin

Përkeqësohet moti në Shqipëri, qarqet ku rrezikohen vërshime

admin

Osmani: Ndaj ish-ministrit të Millosheviçit dhe Putinit duhen gjuhë dhe veprime të qarta

admin

Leave a Comment