February 8, 2023
Portali Shprehja

Deri në pesë orë pritje për dalje nga pika kufitare në Merdarë

Për të kaluar nga Kosova për në Serbi, qytetarët janë duke pritur deri në pesë orë në pikën e kalimit kufitar në Merdarë.

Sipas ministrisë së Punëve të Brendshme, aktualisht kolona e veturave në këtë pikë është 2400 metra.

Kolona të gjata ka edhe te pika kufitare Dheu i Bardhë, ku sipas kësaj ministrie, qytetarët po presin deri në dy orë e gjysmë.

Të Ngjajshme

Erdogan takon të mbijetuarit: Do të ndërtojmë shtëpi të reja për të gjithë, askush s’mbetet në rrugë

admin

Kamberi: S’mund të ketë standarde të veçanta vetëm për pakicën ‘hyjnore’ në Kosovë

admin

Hapet konkursi për tre stadiumet në Durrës, Vlorë dhe Korçë, Rama: Do t’i kthejmë në qendra të reja qytetesh

admin

Leave a Comment