12.7 C
Skopje
September 23, 2019
Offside

Dëshira e Guardiolës nuk përmbushet, Siti hedh sytë nga “fiksimi i vjetër”

Pep Guardiola dëshiron me patjetër shërbimet e Rodri. Gjithsesi, bashkimi me strategun spanjoll është në dyshim sepse planet ja prish Bajerni i Mynihut. Mesfushori i talentuar i Atletikos pritet të largohet në një prej gjigantëve të Evropës.

Rodri

Siç raportojnë mediat gjermane, Lukas Hernandes e ka bindur talentin spanjoll se klubi bavarez është destinacioni perfekt për të vazhduar karrierën e tij.

Konkurenca e madhe në mesfushën e Sitit dhe stili i vështirë i lojës së Guardiolës e bindin 22-vjeçarin të eliminojë Sitin si kandidaturë dhe të vërë Bajernin në plan të parë.
Kampionëve të Anglisë u duhet patjetër një mesfushor cilësor dhe Bruno Fernandes është opsioni më i arritshëm. Ai ka treguar së është një lojtar që di t’i bëjë të gjitha. Të mbrojë të sulmojë dhe të shënojë.

Ky sezon është mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme për të, ku arriti të shënojë një total prej 23 golash me Sportingun e Lisbonës. Guardiola pritet ta bëjë të tijin yllin portugez për shifrën e 50 milionë eurove.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja