22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

Dështimi rekord, tifozët ofendojnë mbrojtësin e Çelsit

Për herë të parë në historinë e vet Çelsi ka pësuar 6 gola në një ndeshje Premier Ligë, duke u shpartalluar 6-0 nga Mançester Siti i Pep Guardiolës.

Një humbje e rëndë, që konfirmon diçka që dukej qartë prej kohësh: Blutë kanë një ekip të dobët dhe nuk mjafton Higuain për të ndryshuar gjithçka si me magji.

Tashmë edhe tifozët e kanë humbur durimin dhe po u kthehen lojtarëve e trajnerit Sarri.

Dje pas disfatës mbrojtësi Toni Rydiger ishte ai që vuajti në shpinën e vet tërbimin e disa tifozëve, sepse shkoi te tribuna ku ishin mbështetësit e Çelsit dhe u përball me një situatë të pazakontë.

Mbrojtësi i Gjermanisë i dha fanellën një tifozi të vogël, por disa të tjerë nisën ta fishekëllenin dhe ofendonin.

U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë për të evituar diçka më serioze, ndërsa The Mirror raporton se Rydiger iu drejtua tifozëve: “Erdha të kërkoj falje. Qëndroni përballë meje, nëse keni diçka për të thënë”.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja