14.5 C
Skopje
April 16, 2019
Offside

Dështimi rekord, tifozët ofendojnë mbrojtësin e Çelsit

Tact

Për herë të parë në historinë e vet Çelsi ka pësuar 6 gola në një ndeshje Premier Ligë, duke u shpartalluar 6-0 nga Mançester Siti i Pep Guardiolës.

Një humbje e rëndë, që konfirmon diçka që dukej qartë prej kohësh: Blutë kanë një ekip të dobët dhe nuk mjafton Higuain për të ndryshuar gjithçka si me magji.

Tashmë edhe tifozët e kanë humbur durimin dhe po u kthehen lojtarëve e trajnerit Sarri.

Dje pas disfatës mbrojtësi Toni Rydiger ishte ai që vuajti në shpinën e vet tërbimin e disa tifozëve, sepse shkoi te tribuna ku ishin mbështetësit e Çelsit dhe u përball me një situatë të pazakontë.

Mbrojtësi i Gjermanisë i dha fanellën një tifozi të vogël, por disa të tjerë nisën ta fishekëllenin dhe ofendonin.

U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë për të evituar diçka më serioze, ndërsa The Mirror raporton se Rydiger iu drejtua tifozëve: “Erdha të kërkoj falje. Qëndroni përballë meje, nëse keni diçka për të thënë”.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Manchester United Dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Redaksia Shprehja 3

Stadiumi i Shkupit do emërohet Toshe Proeski, qytetarët duan që stadiumi i Tetovës të emërohet Mahmut Ferati dhe ai i Çairit Zyber Avdiu

Redaksia Shprehja 3

Ronaldo e thotë me gojën plotë: “Unë jam nga Kosova” (VIDEO)

Redaksia Shprehja 3