14 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Dështoi keq në zgjedhje, Kaqusha Jashari ka një këshillë për Shpend Ahmetin

Por ish kryetarja nuk ka pasur fort fat me partinë e saj edhe para se të bashkohej me të larguarit e Vetëvendosjes.

Ani pse ky dështim ndodhi gjatë kohës kur partia është nën timonin e Shpend Ahmetit, Jashari vazhdon të besojë në idealet e tij, raporton T7.

Kandidatja e PSD-së për deputete, që nuk ia doli të sigurojë votat e mjaftueshme për ulëse ne Kuvend, thotë se në zgjedhjet e ardhshme ata duhet të garojnë të vetëm.

Në anën tjetër, njohësit e çështjeve politike thonë se ka shumë gjasa që kjo parti të përfundojë si Fryma e Re, subjekt ky që u shua pasi nuk arriti të kalojë pragun zgjedhor.

Kujtojmë se Shpend Ahmeti, kryetar aktual i PSD-së, ka qenë edhe kryetar i Partisë Fryma e Re në vitin 2010.

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja