February 1, 2023
Portali Shprehja

Dështon propaganda serbe për ç’njohjen e Kosovës, publikohet dokumenti i vitit 2019

Shefi i diplomacisë së Togos, Robert Dussey, gjatë një vizite në Serbi ditën e djeshme deklaroi në një konferencë për media se Togo edhe zyrtarisht e ka ç’njohur Pavarësinë e Kosovës.

E lidhur me këtë, nuk kanë munguar sigurisht as manipulimet e propagandat nga ana e Serbisë në raport me këtë ç’njohje e cila nuk ka ndodhur tani, por më 2019.

Në një dokument të publikuar nga vet Ivica Daçiq me 28.08.2019, dëshmohet se Togo atë botë kishte ç’njohur Kosovën.

Këtë dokument e ka publikuar edhe gazetari, Venhar Isufi, i cili shprehet se sot Vuçiq sërish del me propagandat e tij, kinse këtë vit Togo e ka tërhequr njohjen e Kosovës.

Të Ngjajshme

Ish-pjesëtari i Wagnerit rus: Ata që refuzonin të luftonin pushkatoheshin, Prigozhin është djall

admin

Një rrugë e Prishtinës të mbajë emrin e Joe DioGuardit

admin

Bie nga ura autobusi i nјë ekipi të futbollit, 4 viktima dhe 29 të lënduar

admin

Leave a Comment