June 18, 2021
Portali Shprehja

Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit

Moti sot do të jetë me diell me vranësira lokale dhe erë të lehtë deri mesatare nga veriperëndimi, transmeton Alsat. U.V. indeksi do të jetë 8, informon Instituti Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 4 deri në 14 gradë, ndërsa temperatura ditore nga 18 deri në 30 gradë Celsius. Në Shkup dhe zonën përreth moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të arrijë 9 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 26 gradë Celsius.

.

Të Ngjajshme

Fshatrat Poroj dhe Xhepçishtë nuk kanë kanalizim, ujërat e zeza shkaktojnë revoltë tek banorët

admin

Pasdite shi i rrëmbyeshëm, vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm

admin

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e tri vendeve të Ballkanit

admin

Leave a Comment