Dieta e Ronaldos, me çfarë ushqehet ylli i madh i futbollit 6 herë në ditë?

Këto ditë ai ka njohur zakonet dietike që ai merr aktualisht, në moshën 34 vjeç.

Futbollisti i Juventusit ha deri në gjashtë herë në ditë dhe peshku është baza e dietës së tij. Peshqit peshk, ton dhe merlucë janë të preferuarat. Në mesin e mishit, pula dallohet, duke e konsideruar atë një ushqim magjik për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të proteinave dhe përmbajtjes së ulët të yndyrës.

Për mëngjes, një opsion që zgjedh Cristiano është proshutë dhe djathë, dhe kos me pak yndyrë. Nëse nuk e keni përdorur më parë, ish-lojtari i Real Madrid do të hajë dolli avokado si një meze të lehtë gjatë ditës, transmeton lajmi.net.

Dreka e parë mund të përbëhej nga pulë dhe sallatë, ndërsa e dyta mund të ishte peshk, mbase ton me sallatë, vezë dhe ullinj. Për darkë do ta mbushni stomakun tuaj me mish ose peshk, mbase i ndani ato në dy seanca të veçanta.

Përveç kësaj, atij i pëlqen të flejë tetë orë në ditë dhe të marrë disa sy gjumë gjatë ditës: deri në pesë. Sigurisht, gjithashtu e kombinon atë me punë të shkëlqyera në palestër. Pishina dhe pilates është një nga hobit e tij të preferuar për t’u përshtatur 100%. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Talenti nga Kosova nënshkruan kontratë profesionale me Baselin

shprehja

Valverde e sakrifikoi veten me karton të kuq, ia solli Superkupën Real Madridit

shprehja

Emre Can kërkon takim me drejtuesit e Juventus

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë