June 7, 2023
Portali Shprehja

Digjen edhe 3 automjete me targa RKS në veri të Kosovës

Tre automjete të tjera në pronësi të serbëve me targa RKS, janë djegur në veri të Kosovës. Shefi i kabinetit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, Blerim Vela deklaroi se ngjarja ka ndodhur në Lesposaviç.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vela u shpreh se strukturat ilegale të Serbisë po përdorin taktika kriminale dhe terrorizuese ndaj qytetarëve në Kosovë.

Sipas Velës, sundimi i ligjit do të mbizotërojë dhe çdo fajtor do të dalë para drejtësisë.

“3 makina të tjera janë djegur në Leposaviç. Të diskredituara dhe me mbështetje të zvogëluar nga serbët e Kosovës , strukturat ilegale të Serbisë po përdorin taktika kriminale dhe terrorizuese. Sundimi i ligjit do të mbizotërojë dhe çdo fajtor do të sillet para drejtësisë. Regjimi piromane i Vuçiçit do të dështojë”, shkroi Vela në Twitter.

.

Të Ngjajshme

Ndryshimet kushtetuese presin epilogun e takimit Kovaçevski-Mickoski

Shutkë: Ajri i pastër, luks për banorët pranë deponisë

Fraksioni i BDI-së do të propozoj amendament për largimin e 20%

Leave a Comment