October 1, 2023
Portali Shprehja

Digjet pylli në Rahovec, lëndohet një zjarrfikës

Një zjarrfikës është lënduar ditën e premte në Rahovec, derisa ishte duke tentuar ta shuaj zjarrin në një pyll.

Zjarrfikësi i lënduar po trajtohet në Spitalin e Gjakovës, ndërsa rasti ka ndodhur rreth orës 19:00, transmeton Telegrafi.

“Raportohet se nga persona të pa njohur i është vënë zjarri pyllit të fshatit. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Gjatë tentimit për shuarjen e zjarrit, një zjarrfikës ka pësuar lëndime dhe është duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës. Nuk dihet vlera e dëmit të shkaktuar”, njofton Policia.

Rasti është duke u hetuar. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Po bënin gara sportive në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, dënohen me nga 150 euro katër shoferë

admin

Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

admin

Sulmohen dy policë në Prishtinë, njërit i thyhet dora

admin

Leave a Comment