September 25, 2022
Portali Shprehja

Digjet spitali i Psikiatrisë në Pejë, lëndohet një person

Pasditen e sotme, reparti i psikiatrisë në spitalin rajonal të Pejës është kapluar nga zjarri, ku si pasojë një person ka pësuar lëndime trupore.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka thënë për Gazetën Express se personi i lënduar është punëtor i sigurimit.

“Rreth orës 14:40 policia është njoftuar për një zjarr në spitalin rajonal të Pejës në repartin e psikiatrisë. Menjëherë më të kuptuar rastin kanë dal policia, zjarrfikësit të cilët e kanë lokalizuar zjarrin shumë shpejtë. I lënduar është një punëtor i sigurimit, i cili ka lëndime të lehta. Ndihmë mjekësore ka kërkuar edhe një personel mjekësor nga tymi që ka kapluar repartin”, ka thënë ai.

.

Të Ngjajshme

Scholz kërkon partnerë energjie në vendet e Gjirit

Përmbytjet nga shiu kthejnë rrugët e Indisë në lumenjë

Forumi i Biznesit: Më pak barriera tregtare dhe doganore, më shumë bashkëpunim

Leave a Comment