July 3, 2022
Portali Shprehja

Dikur konsiderohej i pakalueshëm, pastaj mori tatëpjetën në Serie A! Sot edhe klubi i tij i fundit e dëbon…

Nga Atletico Madrid ku ishte mbret te Interi dhe me pas Cagliari… Por, duket se per nje nder mbrojtesit qe dikur konsiderohej si i pakalueshem karriera ka mare nje trajektore deshtimesh…

Nuk ka shkuar aspak sipas pritshmërive aventura e Diego Godin tek brazilianët e Atletico Mineiro. Mbrojtësi luajti vetëm 9 ndeshje me Mineiron dhe tashmë është i lirë të largohet e të mendojë për një tjetër aventurë, teksa vetë trajneri i klubit brazilian konfirmoi faktin se Godin nuk është më në skuadër.

Tact Watches

“Diego do të largohet me siguri, së bashku me stafin dhe drejtuesit kemi vendosur që më e mira është të ndahemi. Por, pa dyshim Godin është një lojtar me shumë vlera, një profesionist i vërtetë ndërsa është aktivizuar në dy kompeticione që në fund ne i fituam”, shprehet trajneri Mohamed.

Sakaq, Godin që në Europë ka veshur fanellën e Atletico Madrid, Inter apo edhe Cagliarit, së fundmi ka marrë një ofertë nga Velez Sarsfield dhe duket i joshur nga ideja për të luajtur në kampionatin argjentinas.

Velez e ka nisur keq sezonin dhe ka marrë vetëm 1 pikë në 3 ndeshje, ndërsa shohin te 36-vjeçari uruguajan lojtarin e duhur për të përforcuar prapavijën. Godin kujtojme qe ka fituar La Liga me Atletico Madrid dhe ka shkuar dy here ne finalen e Champions…

.

Të Ngjajshme

Operacioni 60 milionë që komplikon panet e Milan-it

admin

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Leave a Comment