Dimitrievski: Kërkojmë përforcim të stafit mjekësor në institucionet shëndetësore

Kryetari i Kumanovës, Emil Dimitrievski, kërkon nga Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë që të dërgojnë staf shtesë në institucionet shëndetësore në Kumanovë, pra epidemiologë dhe persona të tjerë kompetent. Dimitrievski thotë se duhet të bëhet testimi I një numri të madh personash nga kategoritë e rrezikuara në këtë qytet për të parë se si qëndron gjendja reale.

.

Të ngjajshme

Ora policore gjatë uikendit nga 16:00 deri në orën 05:00, për të gjithë qytetarët

shprehja

Kuvendi nuk ndalet, seanca të disa komisioneve

shprehja

Gripi sezonal, shënohen 1600 raste të reja

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë