April 17, 2021
Portali Shprehja

Dimovski: Konstruktivitet nëse Qeveria është e gatshme të flasë për ligjet me opozitën

Nëse Qeveria tregon gatishmëri për të diskutuar ligjet me opozitën, takimi midis Mickoskit dhe Zaevit mund të japë rezultate në planin afatmesëm, tha deputeti i VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski në  emisionin “200” në Alsat.

I pyetur nëse ligjet mund të pritet të mos bllokohen nga partia opozitare në të ardhmen, Dimovski tha:

Çdo aksion do të ketë reaksion. Aty ku do të këshillohemi, ku deputetët do të përfshihen në përgatitjen e ligjeve, natyrisht, brenda ligjit, brenda asaj që është e pranueshme,” tha Dimovski.

.

Të Ngjajshme

Në gjoksin e Iles rrah zemra e Vericës, kirurgët shpëtuan tre jetë

admin

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

admin

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Leave a Comment