14 C
Skopje
October 20, 2019
Offside

DIREKT | Atmosferë e zjarrtë në Hungari, Kukësi e nis mirë

Kukësi nis aventurën europiane në këtë sezon të ri përballë Debrecenit, në Hungari. Të besuarit e Ernest Gjokës synojnë ta nisin sa më mirë përballë skuadrës hungareze. Verilindorët janë rreshtuar me një formacion sulmues dhe pritet një ndeshje e hapur në tokën hungareze.

Europa League, kualifikuese
E enjte, 11 korrik 2019 (19:00)

Debreceni (HUN) – Kukësi (ALB)  0-0

EPISODET –

15’ – Dy dalje të mira të Kukësit. Fillimisht, është Valdet Rama që tregohet i rrezikshëm dhe futet në zonë, ndërsa më pas Rrumbulluaku tenton dy herë të gjejë kokën e Shkurtajt, por mbrojtja vendase pastron gjithçka

10’ – Një krosim pa shumë pretendime i lojtarëve të Debrecenit shkon rrezikshëm drejt portës së Frashërit, i cili duhet të fluturojë për të grushtuar

1’ – Nis takimi, Kukësi synon rezultat pozitiv përballë Debrecenit

FORMACIONET

Debrecen: Nagi, Kusnir, Satmari, Pavkovics, Ferençi, Varga, Toser, Haris, Seçi, Takaç, Trujiç. Trajner: A.Herçeg

Kukësi: Frashëri, Kitanovski, Teqja, Cuculi, Rrumbullaku, Musolli, Ethemi, Rroca, Limaj, Rama Shkurtaj. Trajner: E.Gjoka

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO/ Kalibri i lartë, pasimi i mrekullueshëm nga këmbët e Emir Lenjanit

shprehja

“Old Trafford” në këmbë/ Rashford shënon ndaj Liverpool me… polemika

shprehja

VIDEO/ Ky gol “nuk mund të quhet” për Berishën, me Naingolan duhet të hapesh nga porta

shprehja