February 28, 2021
Portali Shprehja

Djali i Mijallkovit merret në pyetje, MPB lëshon fletarrest ndërkombëtarë

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij. Nga MPB njoftuan  se kundër Sasho Mijallkovit tashmë është lëshuar edhe fletarrest ndërkombëtarë pas vendimit të Këshillit Gjyqësorë pranë Gjykatës Penale. Ish kreu i Drejtorisë për Siguri Kombëtare u arratis 4 ditë para aktvendimit për rastin “Target-Fortesa”, gjegjësisht rastin për përgjimet e paligjshme dhe shkatërrim të pajisjeve për përgjim.

.

Të Ngjajshme

Ahmeti: Nuk është diskutuar për shkarkime, u sqaruan të gjitha sonte

admin

Koka: Arrestimet dhe paraburgimi i protestuesve ka për qëllim frikësimin

Redaksia 2

Deponia në Vizbeg, ende po pastrohet

admin

Leave a Comment