May 28, 2023
Portali Shprehja

Dmytro Chyhrynskyi: Nuk do ta them kurrë se kam luajtur për Barcelonën!

Ish-lojtari i Barcelonës, Dmytro Czyhrynski, i cili kaloi vetëm një sezon në Camp Nou në 2009/10, ka dhënë një intervistë për portalin Relevo në të cilën flet për transferimin e tij te katalanasit, problemet me veten, marrëdhëniet me Guardiolën dhe largimin.

Për ata që ju humbën nga sytë kur u larguat nga Barça… kush është Dmytro Czyhrynski sot?

Dmytro Czyhrynski: Unë do të thoja që tani jam një lojtar që thjesht përpiqet të shijojë futbollin. E vlerësoj momentin që e di që nuk do të zgjasë përgjithmonë. Duke pasur përgjegjësitë tuaja, duke pasur përgjegjësinë tuaj, por mbi të gjitha duke e shijuar atë.

Mund të thuhet se në Greqi zbuluat një lloj të ri futbolli, larg elitës që përjetuat në Donetsk dhe Barcelonë? “Pasi keni arritur një nivel të caktuar, çdo hap prapa do të  perceptohet si një rënie. Unë ndoqa rrugën time dhe mendoj se ishte mjaft interesante. Kur largohesh nga këto klube, ndihesh i zhgënjyer nga vetja, nga karriera…

Por lumturinë time më të vërtetë e gjeta këtu. Nuk e fajësoj veten sepse kur je fëmijë ke ëndrrat e tua, por sinqerisht nuk kam qenë kurrë aq i guximshëm sa të ëndërroj të luaj për Barçën. Njerëzit më thonë: ‘Oh, ti ke luajtur për Barçën’. Por kurrë nuk them se kam luajtur për Barçën. Unë them: “Isha te Barcelona”.

Dhe kjo është ndryshe sepse të thuash se ke luajtur atje, duhet të jesh pjesë e rëndësishme e ekipit. Ishte diçka më simbolike, diçka që tregon se mund të arrini ëndrrat tuaja më të mëdha”.

.

Të Ngjajshme

Gosens: “Ja cili është sekreti ynë për finalen e sezonit”

admin

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Leave a Comment