April 17, 2021
Portali Shprehja

Do të bien ndjeshëm temperaturat, priten edhe reshje bore

Moti nesër do të jetë i ftohtë dhe i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell, ndërsa në vendet e larta dhe në vendet malore do të ketë reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë -5 gradë Celsius ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 14 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot pjesërisht me vranësira. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 0 gradë, ndërkaq temperatura maksimale ditore do të jetë 11 gradë Celsius.

Sipas njoftimeve nga Drejtoria Hidrometeorologjike, natën e së premtes, reshjet do të përhapen nga jugperëndimi, ndërsa në disa vende përfshi këtu edhe disa vende të ulëta do të ketë reshje të borës. Temperaturat e mëngjesit deri të premten në pjesën më të madhe të vendit do të jenë nën zero, kurse më pas do të vijon ngritje e lehtë e temperaturave.

Nga e shtuna, pritet një valë e re lagështie me reshje të forta shiu, ndërsa në disa vendet më të larta priten reshje bore.

.

Të Ngjajshme

Në gjoksin e Iles rrah zemra e Vericës, kirurgët shpëtuan tre jetë

admin

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

admin

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Leave a Comment