October 21, 2021
Portali Shprehja

Dodiku: Le të na sulmojë NATO, jemi gati, do të thërrasim edhe miqtë

Anëtari i Presidencës së BiH, Milorad Dodik tha të mërkurën se ata janë gati për konflikte të armatosura në Republikën Srpska dhe se në rast të një skenari të tillë, ata do t’i thërrisnin “miqtë” për t’i mbrojtur.

“Nëse është e nevojshme, ne do t’i mbrojmë edhe forcat tona. Nëse ata vijnë për të thënë se NATO do të ndërhyjë, ne do të kërkojmë ndihmën e miqve tanë të cilët na thanë qartë dhe me zë të lartë se ata kurrë nuk i lënë miqtë e tyre në baltë” tha Dodik një intervistë për Televizionin RS.

Ai nuk shpjegoi saktësisht se për cilët miq ndërkombëtarë e kishte fjalën.

Të Ngjajshme

Tahiri: E turpshme deklarata e presidentes për vettingun, kjo qeveri nuk ka ide e as formulë për këtë proces

admin

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

admin

Ja kush fiton në garën për Prishtinën, sondazhi nga “Bota Sot”

Leave a Comment