May 11, 2021
Portali Shprehja

Dogana kap rreth 30.000 mijë euro gjatë tentimit të një automjeti për të hyrë në Kosovë

Në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit janë kapur mjete monetare të padeklaruara, të cilat përmes një automjeti të udhëtarëve kanë tentuar të futen në Kosovë pa deklarim.

Në njoftimin e Doganës thuhet një automjet që vinte nga Maqedonia është sekuestruar për kontroll dhe gjatë kontrollit të hollësishëm në anën e djathtë në sirtar janë hasur në tre qese dhe pas hapjes së të njëjtave janë gjetur mjete monetare të padeklaruara në vlerë totale prej 28,310.00 euro.

Të gjitha mjetet janë konfiskuar si dhe rasti ka vazhduar për hetime të mëtejme. Dogana fton qytetarët që të lajmërojnë rastet e kontrabandës dhe korrupsionit 080050095. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet një person në Fushë Kosovë për dhunë ndaj bashkëshortes

admin

Gjendet pa shenja jete një person në oborrin e shtëpisë së tij në Gjilan

admin

Në Mushtisht të Suharekës i vihet flaka shkollës së vjetër

admin

Leave a Comment