January 27, 2021
Portali Shprehja

Dokumente tronditëse për Ivica Daçiqin, kishte marrë pjesë në planifikimet e luftës në Kosovë, Haga po heshtë?!

Ivica Daçiq, një pasardhës i Sllobodan Millosheviqit është një nga figurat kyçe e makinerisë së regjimit serb që kishte planifikuar dhe kryer operacionet gjenocidale dhe përplotë krime në luftën e Kosovës.

Dokumente të zbardhura dhe që janë të njohura edhe për bashkësinë ndërkombëtare, dëshmojnë se ai ishte pjesë vendimeve kur ishin ndërmarrë për Kosovën, përcjell INA.

Por nga ana tjetër, ai vazhdon të jetë i kursyer nga drejtësia ndërkombëtare, dhe se deri tani nuk është thirrur për të raportuar për mijëra k rime, viktima dhe varret masive nëpër Serbi dhe lokacione tjera.

Ivica Daçiq sipas disa mediave kishte kërcënuar serbët që zbulojnë vendet ku fshihen trupat e shqiptarëve të vrarë. Ja dokumentet e publikuara që dëshmojnë involvimin e Daçiqit.

Ja dokumentet që ishin publikuar kohë më parë nga Jetlir Zyberaj, këshilltari i kreut të AKR-së.(INA)

Të Ngjajshme

Finalja me Serbinë, profesori tregon zgjidhjen: Ja opsioni që e mbështesin ndërkombëtarët

admin

Premtimi i Ramës – Ku janë vaksinat e Janarit?!

admin

Ali Ahmeti apo Albin Kurti, shpërthen debati në Prishtinë?!

admin

Leave a Comment