March 21, 2023
Portali Shprehja

Donnarumma: Çfarë t’i bësh Champions, detajet… I lumtur për Milanin por nuk pendohem

PSG nuk arrin të kalojë, i shtypur nga një Bayern Munich shumë i fortë. Në fund të ndeshjes, portieri i klubit francez, Gianluigi Donnarumma, tha fjalën e tij për lamtumirën e skuadrës së Galtier në kompeticion: “Për fat të keq, Champions League është kështu, në pjesën e parë duhej të bënim më shumë sepse kishim shanset.

Më pas për një gabim pranuam gola. Është një zhgënjim i madh, jemi të mërzitur dhe tani duhet të përpiqemi të shohim përpara sepse kemi ende kampionatin, por sonte jemi shumë të zhgënjyer”; fjalët e tij për mikrofonat e Sky Sport.

Më pas një reflektim për kalimin e tij në klubin parisien dhe për ardhjen e Milanit në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve: “Jam krenar për zgjedhjen time, jam plotësisht brenda këtij klubi dhe nuk ka pasur asnjëherë dyshimin më të vogël, asnjë mendim të dytë.

Unë jam krenar që e vesh këtë fanellë. Fatkeqësisht Liga e Kampionëve vendoset nga detajet, humbisni një top dhe pësoni një gol. Duhet të jemi më të kujdesshëm dhe fatkeqësisht kështu ndodhi sonte. Tani le të ngremë kokën dhe të ecim përpara.

Milan qe kalon eshtë një shenjë e madhe për futbollin italian raundi tjetër, që nuk ia dolëm, jam i lumtur për ish-shokët e mi”, përfundon portieri i Italise qe u largua falas nga Milani dhe vendin e tij e mori Mike Maignan…

.

Të Ngjajshme

Rrezikon rënien nga liga, klubit të famshëm anglez i hiqen 3 pikë! “Nuk po paguhen rrogat…”

admin

Ylli i ri në Premier League u ble thjesht 3 mln euro dhe sot Man United e do me çdo kusht!

admin

Pse prekja e Vlahovic u zhduk nga VAR-i gjatë polemikave te Inter-Juve: top i pastër me dorë! (PAMJET)

admin

Leave a Comment