Dortmund fiton pa telashe kundër Frankfurtit, Haaland gjen përsëri golin

Dortmund kanë shënuar fitore të lehtë kundër Eintracht Frankfurt, me rezultatin 4:0, shkruan lajmi.net.

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 33’, nga Lukas Piszczek, i cili zhbllokoi shifrat në 1:0.

Epërsinë e ‘Verdhezinjve’ e dyfishoi Jadon Sancho, kur po luhej minuta e 49’ e takimit.

Erling Haaland u regjistrua edhe në këtë ndeshje në listën e realizatorëve, kur në minutën e 54’ shënoi për 3:0.

Rezultatin final e vendosi mbrojtësi portugez, Raphaël Guerreiro, në minutën e 74’, për rezultatin 4:0, shkruan lajmi.net.

Dortmund tashmë numëron 42 pikë pas fitores së shënuar sonte, dhe qëndron në pozitën e dytë me një pikë më pak se Bayern Munich.

Eintracht Frankfurt në anën tjetër mbetet me 28 pikë, në pozitën e nëntë në tabelën e Bundesliga. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

ZYRTARE: Lëndohet Henderson, ja sa gjatë do të mungojë

shprehja

ZYRTARE: Besiktas siguron shërbimet e Kevin – Prince Boateng

shprehja

Pioli: Zlatan Ibrahimovic është një dhuratë e madhe nga Milan

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë