April 16, 2021
Portali Shprehja

Dr. Stevanoviq: Ndiqni rekomandimet dhe besoni në sistemin shëndetësor

Secili prej nesh ka përgjegjësi personale, por edhe përgjegjësi ndaj shoqërisë kur bëhet fjalë për përhapjen e infeksionit me Covid-19,  tha drejtoresha e Klinikës Universitare për Sëmundje Infektive, Milena Stevanoviq në paraqitjen e sa të sotme në emisionin “360 gradë” në Alsat. Ajo përsëriti thirrjet për publikun e gjerë për mbrojtje kundër sëmundjes dhe bëri thirrje që të  besim në sistemin shëndetësor.

“Ne të gjithë jemi përgjegjës për përhapjen e infeksionit dhe duhet ta kuptojmë seriozisht maskën që e vendosim, pavarësisht nga distanca. Bëj thirrje për besim në mantelet e bardhë dhe rekomandimet që ne i japim”, tha Stevanoviq.

.

Të Ngjajshme

Ndërtesat në qendër të Shkupit, Ivanovska: Komuna Qendër të kërkojë suspendimin e PDU-së

admin

Zaev: Besoj se arritëm marrëveshje për Ligjin për shtetësi

admin

“Souftueri”, arrest shtëpiak për Rashkovskin

admin

Leave a Comment