February 1, 2023
Portali Shprehja

Drama “Chelsea”, një formacion titullar jashtë! Tifozeria akuzon klubin, mallkimi i Eva Carneros?!

E pabesueshme por e vërtetë: pak më shumë se 20 minuta ishin të mjaftueshme për të parë dy lojtarë të tjerë te Chelsea i Potterit të largoheshin të lënduar, duke rritur më tej radhën e gjatë në një infermieri që tani ka më shumë se gjysmën e skuadrës titullare. Një listë shumë e madhe për t’u reduktuar vetëm në rastësi dhe fansat kanë derdhur zhgënjimin e tyre në rrjetet sociale, në kërkim të ‘fajtorëve’.

Vetëm pak ditë më parë, përballë dëmtimit të radhes për Reece James, blutë kishin marrë një thirrje të përzemërt dhe të dëshpëruar për te rikthyer Eva Carneiro, ish-shefe e stafit mjekësor londinez që u largua nga klubi në vitin 2015 e shkarkuar nga Jose Mourinho. Tani tifozet jane duke akuzuar mjekët aktualë që nuk jane në lartësinë e punes…

Tani, me tre ndalesa të tjera që kanë mbërritur sonte, alarmi është kthyer në shqetësim dhe zemërim. Chelsea fillimisht duhej të hiqte dorë nga Mason Mount – i cili mbeti në tribunë – më pas në momentet e para të ndeshjes kundër Cityt iu desh të zëvendësonte Sterling dhe Pulisic, të cilët dolën jashtë me probleme të muskujve.

Kjo e detyroi Potterin të vinte përsëri dorën në formacion, tashmë të rimodeluar në mënyrë te paparashikueshme nga një sërë mungesash që po ndikojnë jashtëzakonisht në rimëkëmbjen e Chelsea: Mason Mount, Reece James, Wesley Fofana, Ben Chilwell, Edouard Mendy, N. ‘Golo Kante, Armando Broja, Ruben Loftus-Cheek. Të gjithë në infermieri dhe Raheem Sterling dhe Christian Pulisic janë shtuar gjithashtu që nga mbrëmja e së enjtes, të cilët mund të jenë jashtë për një kohë të gjatë.

Një ferr i vërtetë nga i cili klubi anglez nuk mund të dalë më dhe që po krijon probleme serioze edhe për Graham Potter, i cili pikërisht në prag të ndeshjes kundër Manchester Cityt ishte ankuar publikisht për shumë dëmtime: “Nuk bie kurrë shi, por kur derdhet”, tha trajneri i Bluve duke iu referuar problemeve të Mount.

“Ai mori një goditje në stërvitje. Do të ishte mirë të futesh 11 lojtarë për çdo ndeshje, por duhet të përshtatesh. Sidomos kur luan të shtunën, të martën, të shtunën, të martën” Një dekurajim që megjithatë shpërtheu edhe tërbimin e tifozëve londinez të lodhur duke parë ekipin e tyre të shkatërruar nga dëmtimet. E tepruar në krahasim me ato të ekipeve të tjera, deri në atë pikë sa të futet në bankën e të akuzuarve të gjithë stafi mjekësor i Stamford Bridge.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment