13.6 C
Skopje
November 19, 2019
Informacione Vendi

Duraki numëron të arriturat: Rritëm rrogat në arsim dhe sektorë tjerë, vazhdojmë

Zv/kryeministri Sadulla Duraki përmes një postimi në facebook ka numëruar të arriturat e qeverisjes aktuale, duke vënë theksin te rritja e rrogave dhe mundësitë për përmirësimin e jetës së qytetarëve, si pjesë e angazhimeve të BDI-së. Ai ka shkruar se tanimë nga arsimi dhe sektorë tjerë ka rritje rrogash. Ja postimi i tij:

20% rritje e rrogave në ARSIM
👉14.500 den rroga minimale
👉rroga mesatere mbi 25.000 den
👉rritje e vazhdueshme e rrogave në sektorin publik
👉rritje e rrogave në sektorin privat (subvencionojmë kontributet)
INVESTOJME NE KAPITALIN NJERËZOR…
✅ #BASHKËvazhdojmë

 

Artikuj të ngajshëm

Katica Janeva shkon në arrest shtëpiak

shprehja

Ish shefi i UDB-së serbe do të emërohet ambasador në Shkup, ja kush është? (FOTO)

shprehja

Demë Shehu pas katër viteve përqafon fëmijët e tij (foto)

shprehja