October 4, 2023
Portali Shprehja

Dy këmbësorë goditen për vdekje në Ozdrim të Pejës, një tjetër lëndohet rëndë

Një tjetër aksident tragjik ka ndodhur sonte në Kosovë. Tre këmbësorë janë goditur nga një veturë në fshatin Ozdrim të Pejës, dy prej të cilëve kanë ndërruar jetë.

Si pasojë e plagëve të marra, këmbësori i lënduar është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Pejës.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 21:30, policia është informuar për një aksident që ka ndodhur në fshatin Ozdrim të Pejës. Në aksident janë përfshirë një veturë dhe tre këmbësorë. Si pasojë, dy nga këmbësorët kanë vdekur. Vdekjen e tyre e ka konstatuar ekipi mjekësor. Njëri nga këmbësorët që ka mbijetuar, është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Pejës”, ka thënë Rugova.

Ai tutje ka bërë të ditur se shoferi i veturës ndodhet në stacionin policor në Pejë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

admin

Pengojnë punëtorët e kontraktuar nga Komuna e Istogut, kanosin edhe zyrtarët policorë – arrestohen dy persona

admin

Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

admin

Leave a Comment