January 19, 2021
Portali Shprehja

Dy protesta në Shkup kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Dy marshe protestuese kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike janë paralajmëruar për pasdite në Shkup.

Sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së Igor Janushev dje në konferencë për shtyp paralajmëroi protestë të re për pasdite kundër shtrenjtimit të rrymës.

Siç tha ai, protesta do të fillojë në ora 14:00 para Komisionit rregullator për energjetikë dhe një orë me automobila do ta bllokojnë udhëkryqin dhe rrugët para Komisionit rregullator.

Protesta, tha Janushev, do të fillojë para “Palloma Bjankës”.

Protestën e parë qytetare të paralajmëruar, VMRO-DPMNE-ja e mbajti të mërkurën.

Edhe Konfederata e organizatave sindikale nga ora 18:00 paralajmëroi marsh protestues që do të fillojë nga “Çairçanja” dhe do të përfundojë para Komisionit Rregullator për Energjetikë dhe Kuvend.

Të Ngjajshme

Vulaj: Të angazhohemi për interesat shqiptare në SHBA

admin

Profesoresha nga SHBA: Biden nuk do të mund të ndryshojë të gjitha vendimet e Trump

admin

U arrestua në Shkup, bosi turk i drogës ishte takuar me biznesmenë dhe funksionarë

admin

Leave a Comment