October 21, 2021
Portali Shprehja

Dy të arrestuar në Gjakovë

Policia e Kosovës pa raportuar për dy raste “lëndim i lehtë trupor” që kanë ndodhur në Gjakovë.

Lidhur me këtë, policia ka arrestuar dy persona.

Në rastin i parë i dyshuari mashkull nën ndikimin e alkoolit e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar, derisa ishte duke punuar vendin e tij të punës.

I dyshuari duke tentuar ti sulmoj edhe punëtorët e tjerë, ka pësuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje .

Në rastin tjetër babi ka sulmuar djalin e tij pas një mosmarrëveshje.

Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Po kontrollonte paratë e deponuara, has në 700 euro që dyshohet të jenë falsifikuar

admin

Arrestohen dy marokenë në Istog, u zunë në flagrancë duke vjedhur

admin

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së, dyshohet se zbuloi informacione të klasifikuara dhe rrezikoi sigurinë e shtetit

admin

Leave a Comment