January 28, 2022
Portali Shprehja

Dy të arrestuar në Novobërdë për keqpërdorim detyre, falsifikim të dokumenteve

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy të dyshuar për keqpërdorim të detyrës, falsifikim të dokumenteve.

Arrestimi është bërë të premten.

Tact Watches

“Novobërdë, Gjilan 30.04.2020 –NN. Raportohet se më datë 24.12.2021  janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj njëri kosovarë nën dyshimin se të njëjtit në bashkë veprim kanë kryer veprën penale të lartë cekur të cilët përmes kompanisë private dhe përmes falsifikimit të dokumenteve edhe pse e pa licencuar nga AKPM, kinse në vazhdimësi kanë bërë furnizimin me barna dhe produkte të tjera medicinale QKMF-të e Novobërdës duke përfituar një shumë parash prej 2,000 €”, thuhet në njoftim.

Dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë hetimore. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet 53-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për falsifikim të dokumenteve

admin

Iniciohet rast penal ndaj 17-vjeçarit që posedonte armë zjarri

admin

Policia në Prizren shqipton 112 gjoba për persona fizik për mos respektim të masave anti-COVID

admin

Leave a Comment