14 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Dy tërmete në Kosovë brenda pak minutave

Tërmet i fuqishëm ka goditur sot detin Adriatik, ku lëkundjet e forta kanë dridhur Kosovën e Shqipërinë.

Tërmeti është dëgjuar në të gjithë Kosovën, por më së shumti në zonat në afërsi me Shqipërinë.

Disa qytetarë kanë treguar për lajmi.net se tërmeti në fjalë është dëgjuar më shumë në zonën e Dukagjinit. Madje, sipas qytetarëve tërmeti është dëgjuar dy herë brenda pakë minutave, herën e fundit rreth orës 16:16 minuta.

Po sipas qytetarëve, dridhjet ne herën e dytë janë dëgjuar rreth 5 sekonda, gje që kanë shkaktuar panik tek qytetarët.

Termet është dëgjuar edhe në Tiranë. /Lajmi.net/

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja