July 3, 2022
Portali Shprehja

“Dybala duhej të vinte te Roma”, Totti: Unë e di se çfarë ndodhi

Francesco Totti ka folur për Romën, tmerkaton dhe Serinë A. Ish-kapiteni i verdhekuqve ka dhënë një intervistë të gjatë për Sky Sport gjatë inaugurimit të qendrës sportive Bruno Conti në Nettuno.

– Sa duhet të rritet kombëtarja?

Tact Watches

“Duhet të rritet shumë, për të marrë rezultate të rëndësishme duhet të ketë përvojë dhe lojtarë të mëdhenj përveç grupit. Jam i sigurt që pak nga pak do të kthehet një kombëtare e madhe.”

– Çfarë provove duke parë Pellegrini-n me 10-ën në ekipin kombëtar?

“Mund të jetë 10-shi i ri i Roma-s, por duke e njohur nuk mendoj se ai dëshiron ta marrë atë. Është thelbësor, fleksibël, të gjitha skuadrat do ta donin në ekip”.

– Çfarë këshille do t’i jepje Zaniolo-s?

“Unë kam folur me Nicolo-n disa kohë më parë, i kam dhënë disa këshilla, por nuk e di nëse ai e ka kuptuar. Nëse do të qëndrojë në Romë, duhet të kuptojë rëndësinë e kësaj fanelle. Pastaj zgjedhja do të jetë në dorën e tij. Atij dhe klubit nëse dëshiron ta shesë atë. Unë do ta dija çfarë të bëja me Zaniolo-n”.

– A është treguar më i aftë se ty Zanetti për të bindur Dybala-n?

“Nuk e prek këtë temë.”

– Dybala-Lukaku do të ishin një dyshe e mrekullueshme.

“Frymëzimi i Dybala-s dhe forca fizike e Lukaku-t do të ishin një kombinim i mirë. Të gjithë trajnerët do t’i dëshironin së bashku”.

– Flet shpesh me Maldini-n. Ajo që bëri mbetet një mrekulli futbollistike.

“Gjithmonë kam thënë se në futboll duhet të ketë lojtarë dhe ish-lojtarë që dinë për futbollin. Ta vendosësh atë në një klub ku ka qenë 30 vjet është një avantazh për Milanin”.

– Pse nuk e prekni temën e Dybalës?

“Sepse unë e di si shkoi. Unë flas akoma me atë, por mendoj se ka mbaruar. Nuk varet vetëm nga Dybala. Nëse do të ishte në dorën e tij, do të kishte shpresa. E ekspozova veten pak më shumë”.

.

Të Ngjajshme

Operacioni 60 milionë që komplikon panet e Milan-it

admin

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Leave a Comment