24.3 C
Skopje
June 18, 2019
Tech

Dyqani ku makinat e përdorura janë kryevepra luksi

Tact

Ata kuptuan se shumë prej pasanikëve që blejnë makina të shtrenjta luksi, shpesh pendohen që i kanë marrë dhe i shesin sërish. Të tjerë i kanë marrë si dhuratë dhe nuk është se i kanë pëlqyer vërtet.

Kështu, Nasrullah Çaudri dhe Fejaz Çandi hapën biznesin e shitjes së makinave të përdorura luksoze. Dhe ku ka vend më të mirë se Dubai, ku pasanikët e Emirateve të Bashkuara mund të blejnë vazhdimisht makina dhe t’i shesin brenda dy-tre vitesh, pasi u mërziten.

Kështu, dy biznesmenët hapën kompaninë në të cilën marrin makina të përdorura, dhe ua paguajnë pronarëve menjëherë, me para në dorë.


Top Channel

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Vendet më të fuqishme të BE-së bashkojnë forcat që të ulin varësinë nga SHBA

shprehja

Presion amerikan mbi gjigantin kinez “Huawei”

shprehja

Videot deepfake mund të ‘nxisnin’ trazira të dhunshme shoqërore

shprehja