June 3, 2023
Portali Shprehja

Dyshohet se i solli nga Serbia, policia i gjen lulet dhe vazo 29-vjeçarit

Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme (e hënë) në magjistralen Kamenicë-Gjilan ka ndaluar automjeti Mercedes furgon me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkullin me shtetësi kosovare me iniciale B.A., i moshës 29-vjeçare.

Gjatë kontrollit në furgon janë gjet të ngarkuara lule dekorative të llojeve të ndryshme: 93 pako, 1245 vazo për të cilat nuk kishte asnjë dokument përcjellës për origjinën dhe përmbajtjen e tyre të cilat dyshohet se janë sjellë në mënyrë ilegale nga Serbia.

Policia tha se janë duke e trajtuar rastin dhe të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim me prokurorinë e shtetit.

Sipas tyre, ky aksion është në zbatim të masave për parandalim dhe luftimin e paligjshmërisë dhe kontrabandës, me çrast janë intensifikuar kontrollet taktike dhe operacioneve në teren.

.

Të Ngjajshme

Një person gjendet pa shenja jete në Istog, rasti po hetohet

admin

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Krushë të Madhe, lëndohen katër persona

admin

Kapen në flagrancë dy hajna në një market në Pejë

admin

Leave a Comment