July 2, 2022
Portali Shprehja

E ardhmja e Perisic, mes Juventusit dhe Interit futet një klub tjetër!

Kualifikimi i Tottenhamit për në Ligën e Kampionëve të ardhshëm, të cilin skuadra e Antonio Contes duhet ta ratifikojë në ditën e fundit të Premier League duke mposhtur Norwich-in tashmë të rënë, mund të përfaqësojë një pikë kthese për sesionin e merkatos që tashmë do te nise se shpejti…

Spurs do te certitifikojne Champions dhe me pas presidenti Levy do të përdorë të ardhurat që vijnë nga pasimi i Champions për të përforcuar ekipin dhe për të mbushur hendeku me lojtarët e tjerë të mëdhenj në Premier.

Tact Watches

Pra, në fushatën e nënshkrimit, Conte duket i vendosur të shikojë drejt Serisë A, ndoshta për të provuar të ketë në dispozicion disa nga lojtarët me të cilët fitoi Scudetton 2021 me Interin.

Mes tyre janë Alessandro Bastoni, i cili mund të jetë xhevahiri i zgjedhur për të shitur, i zgjedhur nga Interi për të dhënë oksigjen në bilanc, por edhe Ivan Perisic, pranë ndarjes nga Nerazzurrët dhe i tunduar për të pranuar propozimin e Juventusit.

Sipas asaj që raportoi ‘Espn’ mes bardhezinjve dhe anësorit kroat, i cili ishte një nga lojtarët më të mirë të vitit të Interit dhe i freskët nga një dopietë vendimtare në finalen e Kupës së Italisë kundër Juves, ende nuk ka asgjë të shkruar.

Kështu që Tottenham është gati të hyjë në atë që në fakt është një marrëveshje tre-palëshe. Në fakt, Perisic do të takojë drejtuesit e Interit në fund të kampionatit, të cilët do të ofrojnë ofertën e fundit, e cila gjithsesi duhet të jetë më e ulët për sa i përket pagës nga ajo që Juve dëshiron të vendosë në tavolinë.

Conte, i cili luajti një rol kyç në shndërrimin e Perisic nga sulmues në anësor të plotë, një pozicion që e mbajti edhe në epokën e Inzaghit, do të dëshironte të kishte mbrojtësin kroat dhe nga ana e tij lojtari nuk e ka mbyllur mundësinë për t’u rikthyer në punoni me ish-trajnerin tuaj. Spurs, megjithatë, nuk duken të gatshëm të sfidojnë Juventusin në nivelin e angazhimit, duke marrë parasysh edhe moshën e lojtarit.

.

Të Ngjajshme

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Nga 406 mijë në 1.1 mln euro: ja sa fitojnë më të pasurit e futbollit në javë

admin

Leave a Comment