September 29, 2023
Portali Shprehja

“E ardhmja jonë është e lidhur me tuajën”, Biden u bën thirrje për bashkëpunim global liderëve në OKB

Presidenti i SHB-ve Joe Biden në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme bëri thirrje për bashkëpunim ndërkombëtar për të trajtuar sfidat globale, duke theksuar se vendet në mbarë botën ndajnë një të ardhme të përbashkët.

“Unë e kuptoj detyrën që vendi im duhet të udhëheqë në këtë moment kritik,” tha ai.

“Shtetet e Bashkuara kërkojnë një botë më të sigurt, më të begatë, më të barabartë për të gjithë njerëzit, sepse ne e dimë se e ardhmja jonë është e lidhur me tuajën. Asnjë komb nuk mund të përballojë sfidat e sotme i vetëm,” tha Biden liderëve botërorë.

Gjithashtu, Biden i kërkoi Këshillit të Sigurimit të OKB-së të autorizojë një forcë shumëkombëshe për të ndihmuar në rivendosjen e sigurisë në Haiti, i cili vazhdon të vuajë nga dhuna e bandave.

.

Të Ngjajshme

Zbulohet kush e vendosi tritolin te lokali i Noizy-t

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Si testet e gjakut mund t’i shpëtojnë njerëzit nga ataku në zemër

Leave a Comment