October 21, 2021
Portali Shprehja

E BUJSHME: “Bayern ishte gati të paguante 60 mln euro për yllin e Interit, por ky i fundit ndali gjithçka…”

Bayern Munich u përpoq te transferonte Alessandro Bastoni nga Interi gjatë verës. Klubi bavarez kishte vënë në shënjestër mbrojtesin qendror Nerazzurri si një zëvendësim i mundshëm për David Alaba, i cili më pas përfundoi te Real Madrid me një kontratë që skadonte.

Vlerësimi i Interit, rreth 60 milionë, nuk do të kishte qenë problem për gjermanët.

Pra, qëllimi u përplas me zgjedhjen e Bastonit për të dashur të qëndrojë absolutisht, duke u përpjekur të bëhet një simbol i ekipit, tifoz i të cilit është gjithashtu. Nga ana tjetër, ai është vetëm njëzet e dy vjeç, është në ekipin kombëtar dhe kontrata e tij është zgjatur.

Shpërthimi i Tintit
Në maj ishte prokurori ai që hapi kutinë e Pandorës mbi kushtet në të cilat ishte Suning dhe në përgjithësi Interi, edhe sepse kishte një marrëveshje tashmë në arkiv për të zgjatur kontratën e Bastonit.

Një projekt trevjeçar me vlerë 2.5 milionë euro që u ratifikua pak më vonë, me idenë se mund të ketë edhe një takim më vonë: është në fakt një rinovim jo i ekzagjeruar i gjatë, larg tij, veçanërisht për ata që janë kaq të rinj dhe mund të ketë një treg të nivelit të lartë. Hapi i parë drejt një qëndrueshmërie është ndërmarrë.

Rinovimi në vitin e ri?
Nëse gjithçka ndoshta është e heshtur të paktën deri në fillim të vitit 2022, ne gjithashtu duhet të mendojmë se 2024 nuk është larg.

Kështu që një takim do të organizohet në rendin e ditës për të zyrtarizuar një ofertë të mëtejshme, këtë herë përfundimtare dhe me një kohëzgjatje edhe më të gjatë, për të shmangur interesin dhe tundimet nga ana e klubeve kryesore. Në çdo rast Bastoni tashmë e ka bërë të qartë se cila mund të jetë e ardhmja e tij, duke shpresuar të qëndrojë sa më gjatë me fanellën e Interit…

.

Të Ngjajshme

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Capello lartëson Juventusin, tregon aftësinë kryesore të Allegrit

admin

Leave a Comment