October 28, 2020
Portali Shprehja

E BUJSHME: Flick vendos bastin e jetës te Bayerni, trajneri do dështimin e Dortmundit

Bayern Munchen ka kontaktuar sërish Mario Gotze.  Një ide e çmendur nga kampionët e Gjermanisë që mund të synojnë sërish ish-lojtarin e tyre. Kampioni i botës u largua nga Dortmundi është i lirë në treg.

28-vjeçari mund të jetë kërkesë e trajnerit Hansi Flick. Numri një i stolit ka kërkuar përforcime dhe sipas Sport Bild Flicku ka telefonuar Mario Gotzen. Nuk është hera e parë që mes trajnerit dhe Gotzes ka telefonata në mes.

“Kam ende ambicie dhe dua vërtetë të fitoj Champions Leaguen”, – tha Gotze në intervistën e tij për BILD. Ish-heroi i Kupës së Gjermanisë deklaroi se nuk është se mendonte me çdo kusht largimin nga Bundesliga, duke i dhënë mundësinë vetes të luajë sërish në Gjermani.

.

Të Ngjajshme

Video: Reali shpëton nga turpi për 6 minuta, barazon me dramë

admin

CHAMPIONS, GRUPI D: Liverpool-i bën detyrën dhe merr kreun, Zapata shpëton Atalanta-n

admin

Video: Joao Felix bën heroin, Atletico fiton me vuajtje

admin

Leave a Comment