November 28, 2020
Portali Shprehja

E BUJSHME: Man. United “plaçkit” në Madrid, Zidane humb mbrojtësin?

Manchester United do të firmosë me një mbrojtës dhe ka shumë emra që po ndjek. Dëshira e madhe e Ole Gunnar Solskjaer është Raphael Varane dhe puna ka nisur për ta bindur.

Reali nuk e konsideron më të pashitshëm futbollistin 27-vjeçar. Francezi nuk po zhvillon një sezon të mirë dhe ka qenë jashtëforme. Ai ka gabuar shumë në disa ndeshje këtë sezon duke lënë të zhgënjyer jo pak persona.

Kampioni i botës nga krahu tjetër po e mendon një mundësi largimi. Kalimi në Angli te Manchester United do të ishte një mundësi e mirë, pasi do të kishte një rrogë më të lartë se në Madrid. Pozicionimi i “Djajve të kuq” në fund të sezonit mund të luajë një rol kyç në vendimmarrjen e Varane.

Real Madrid’s French defender Raphael Varane celebrates his goal during the Spanish league football match between Getafe CF and Real Madrid CF at the Col. Alfonso Perez stadium in Getafe on January 4, 2020. (Photo by OSCAR DEL POZO / AFP) (Photo by OSCAR DEL POZO/AFP via Getty Images)

.

Të Ngjajshme

Conte mendon për Champions-in, lë pushim dy yjet e Interit

admin

Maradona i bashkon të gjithë, shikoni videon që ka bërë xhiron e botës

admin

Guardiola tregon momentin e dhimbshëm të Sergio Aguero pas ndarjes nga jeta të Maradona!

admin

Leave a Comment