May 28, 2023
Portali Shprehja

E bujshme, Zinedine Zidane refuzon ofertën 150 milionë euro

Sipas lajmit të dhënë nga footmercato, për Zinedine Zidane ka ardhur një ofertë marramendëse nga Arabia Saudite.

Skuadra në fjalë është Al Nassr, që kohët e fundit është ndarë nga Rudi Garcia dhe që ka në radhët e saj Cristiano Ronaldo-n.

Oferta për Zidane ka qenë një kontratë dyvjeçare prej 150 milionë eurosh. Gjithmonë sipas medias franceze, Zidane e ka refuzuar.

Disa emra të profilit të lartë si Jose Mourinho dhe Zinedine Zidane ishin të lidhur me marrjen e drejtimit në Al-Nassr sezonin e ardhshëm.

Cristiano Ronaldo ka pasur një ecuri të jashtëzakonshme nën drejtimin e Zidane. Francezi mori drejtimin e Real Madridit pasi Rafael Benitez u shkarkua në mesin e sezonit 2015-16.

Ronaldo fitoi tre Champions League nën drejtimin e francezit dhe ishte golashënuesi më i mirë në të gjitha ato edicione.

Portugezi luajti 114 ndeshje nën drejtimin e Zidane, duke shënuar 112 gola dhe duke dhënë 30 asiste.

Ndërkohë, Al-Nassr do të mbetet pa trofe këtë sezon nëse nuk e fiton Ligën Pro Saudite. Ata kanë 63 pikë nga 28 ndeshje dhe janë 6 pikë mbrapa kryesuesve të Al-Ittihad.

.

Të Ngjajshme

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Di Maria zbulon lojtarin më befasues të Juves dhe atë më argëtuesin

admin

Leave a Comment