August 17, 2022
Portali Shprehja

E donin top klubet italiane, e siguron Ajax vetëm 1 mln euro huazim! Talenti italian shkruan historinë

Talenti italian Lorenzo Lucca është gati të fluturojë për në Holandë. Tashmë janë duke u finalizuar negociatat për transferimin e tij te Ajax. Një presion i fortë dhe vendimtar nga holandezët që dogjën konkurrencën e Bolonjës për sulmuesin në pronësi të Pisa-s.

Të dy kompanitë duhet të kryejnë formalitetet përfundimtare, më pas Lucca mund të planifikojë udhëtimin për në Amsterdam. Sipas të gjitha gjasave, sulmuesi do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore të hënën. Operacioni 11/12 milionë euro, përfshirë bonuset, me formulën e huazimit me te drejte blerje.

Bolonja është përpjekur të arrijë në orët e fundit, por përpjekja për të rifituar Lucca nuk ka qenë e suksesshme. Ajax hyri në negociata të mërkurën, duke dërguar ofertën e parë me shkrim për pronarët e Pizës, pikërisht në momentin që Bolonja priste dritën jeshile për mbylljen e marrëveshjes.

Lucca preferoi Holandën, vendosi të luante Ligën e Kampionëve dhe të veshë një fanellë të veshur në të kaluarën e afërt nga sulmues të mëdhenj si Suarez dhe Ibrahimovic. I riu nga Moncalieri, i lindur në vitin 2000, do të bëhet italiani i parë në histori që luan për Ajax-in.

Sipas Matteo Moretto, operacioni do te jete huazim 1 mln euro. Lucca kerkohej nga Juventus, Milan, Inter dhe shume skuadra ne dhjetorin e shkuar pasi kishte shenuar gola ne Serie B por me pas nisi renia e tij dhe interesimet u shuan…

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Ora perfekte! Trajneri i fiksuar pas kohës mund të drejtojë në Botërorin e Katarit

admin

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Leave a Comment