January 27, 2021
Portali Shprehja

E FUNDIT: Frikë në Itali, kampionati i futbollit mund të anulohet!

Vala e dytë e COVID-19 po prek pjesën më të madhe të Europës. Italia është një nga vendet që po përballet me një valë të madhe. Numrat po rriten dhe diçka e tillë do të ndikojë dhe në futboll.

Serie D mund të mbyllet vetëm 6 javë, pasi rinisi të luhej. Shumë ndeshje janë shtyrë dhe numri i të prekurve është rritur. Sfidat e shtyra janë në numër shumë të madhe dhe ende nuk ka një hapësirë ku mund të vendosen.

Javën e kaluar, 74% e klubeve votuan për të vazhduar garën. Gjasat janë që kampionati të ndalet, pasi situata nuk është aspak e mirë.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment