4.3 C
Skopje
December 10, 2019
Offside

E fundit/ Pak orë pasi humbi Topin e Artë, Kristiano Ronaldos i japin trofeun e Serisë A

Kristiano Ronaldo ka fituar trofeun e Serisë A, si lojtari më i mirë i sezonit 2018-2019. Futbollisti portugez zgjodhi që të ishte pjesë në “Gran Gala del Calcio” dhe duke braktisur “Topin e Artë”, pikërisht për arsyen sepse i dinte mirë vendimet. Ronaldo ka marrë çmimin si lojtari më i mirë në kampionatin italian, por njëkohësisht duke u futur edhe në formacionin më të mirë të vitit, së bashku me Kuajarelën dhe Zapatën në sulm.

Sigurisht që nga cilësia e lojtarëve dhe emrave mes këtyre dy trofeve, duket dukshëm diferenca krahasuar me Topin e Artë, por mbrëmja e sotme nuk do të jetë tërësisht zhgënjyese dhe humbëse për portugezin, që do e fus edhe një trofe në dhomën e tij. /Sport Ekspres/

Artikuj të ngajshëm

39 tituj të fituara nga Cruzeiro, tifozët kthejnë stadiumin përmbys pas rënies nga elita

shprehja

Mbrëmja e çmendur e Maradonës/ Dëshpërim, lot, lutje dhe bie në fushë (VIDEO)

shprehja

Goditja e dënimit dhe e drejta për ta ekzekutuar, në Brazil e zgjidhin me lojën guri, fleta dhe gërshëra

shprehja