3.7 C
Skopje
December 10, 2019
Offside

E fundit/ Ronaldon bojkoton Topin e Artë, ironia e Van Dijk: Pse ishte vërtet një rival Cristiano?

Në orën 20:30 ka nisur edhe ceremonia e Topit të Artë, atje ku Van Dijk, Ronaldo dhe Mesi kanë shanset e tyre për të fituar. Por ylli portugez nuk ka kaluar një moment të mirë në karrierë dhe sipas kuotimeve, ka pak gjasa për të triumfuar.

Këtë e ka ditur më së miri edhe vetë Ronaldo, që nuk ka shkuar në ceremoninë e ndarjes së çmimit. Kur mbrojtësi Van Dijk pyetet në lidhje me këtë çështje, ironia e tij nuk lë vend për më shumë interpretim.

Gazetari: “Krisitano Ronaldo nuk do të jetë këtu, kështu që një kundërshtar më pak që duhet të kujdesesh”.

Virgil Van Dijk: “Pse ishte Kristiano Ronaldo vërtet një rival”? /Sport Ekspres/

Artikuj të ngajshëm

Kur harron çfarë numri mban mbi shpinë, Bakayoko shkakton të qeshura në Francë

shprehja

Tramezzani merr drejtimin e Livornos, dy lojtarët shqiptarë pjesë e planeve të tij

shprehja

Tre ekipe të njohura i vihen pas, Dembele po projekton ndarjen nga Barcelona

shprehja